برش ورق فلزی با گیوتین ورق بر | مزایا برش ورق با گیوتین

توضیحاتی درباره ی برش ورق با دستگاه گیوتین ورق بر

برش به روش گیوتین یکی ار سریع ترین و بهترین روشهای برش ورقهای فلزی است. در این روش برش ورق، چهارگوش، تمیز و مستقیم صورت می گیرد. تیغه های دستگاه با زاویه مناسب، فشار بسیاری به روی ورق اعمال می کند. زاویه برش با توجه به نوع و ضخامت ورق ، تنظیم می شود. وضعیت قرار گرفتن ورق روی دستگاه با دقت صورت می گیرد. عمل برش به واسطه دو تیغه، یکی در زیر و دیگری در بالای ورق انجام می شود که معمولا تیغه بالایی در حدود ۵ تا ۱۰ درصد از ضخامت ورق فلزی، نسبت به تیغه پایینی انحراف دارد. این کار به دستگاه این امکان را می‌دهد که علاوه بر حداکثر استفاده از نیرو و کارایی بالا، برش‌های دقیق‌تری انجام دهد.. هر چند حرکت تیغه بالایی با قدرت است اما تیغه پایینی ثابت می باشد.

کاربرد گیوتین ورق چیست و در چه کار هایی کاربرد دارد؟

گیوتین ورق بر در اصفهان کاربرد بسیاری دارد. ورق کاری به مجموع عملیاتی اطلاق می شود که به منظور فرم دادن ورق انجام می گیرد. این عملیات ها بسیار متنوع می باشند که از جمله می توان عملیات های برشکاری , خمکاری , کشش عمیق , فرایند های اتصال و منتاژ ورق ها و… را نام برد.

نحوه برش با گیوتین ورق بر به چه صورت است؟

برای برش با گیوتین ابتدا وضعیت دقیق ورق یک دستگاه سنجش به دقت تنظیم می شود، سپس ورق فلزی در طول فرآیند برش توسط فشار هیدرولیک یا بازوی مکانیکی محکم سرجای خود نگه داشته می‌شود. این مساله تضمین کننده این است که ورق در حین فرآیند برش نمی تواند از جای خود حرکت کند و احتمال بروز خطا در روند برش را از بین می‌برد.

سپس دستگاه با استفاده از عمل قیچی کردن، برش را انجام می‌دهد. نیروی برشی توسط دو تیغه یکی در زیر و یکی در بالای ورق اعمال می‌شود. برای انجام عمل برش، تیغه بالایی با نیروی زیادی به سمت پایین برش را انجام می‌دهد، در حالی که تیغه پایینی ثابت است و به بستر گیوتین محکم شده است.

بین لبه‌های ابزارهای بالایی و پایینی یک فاصله کوچک وجود دارد که شکست ماده را تسهیل می‌کند. میزان این فاصله عموما ۲ تا ۱۰ درصد ضخامت ماده بوده و به عوامل مختلفی از قبیل فرآیند برش، ماده و ضخامت ورق بستگی دارد. به این صورت گیوتین ورق بر در اصفهان انجام می شود.

آیا امکان PLC در گیوتین ورق بر وجود دارد؟

دستگاه برش ورق، گیوتین‌های فلزی مجهز به واحد کنترل رایانه‌ای PLC هستند. PLC ابزار بسیار قدرتمندی برای کنترل عملکرد دستگاه به منظور برش انواع مختلفی از ور‌ق‌ها است که امکان تطبیق سریع زاویه تیغه، تنظیم فاصله تیغه‌ها، تنظیم جریان و انجام برش‌های بسیار دقیق‌تر را فراهم می‌کند.

مزایا و نکته های مفید درباره ی برش ورق با گیوتین ورق بر

  1. گیوتین ورق بر در اصفهان روشی مناسب برای انجام برش طولی

  2. مناسب برای برش به اندازه های کوچک تر به منظور آماده شدن برای فرآیندهای دیگر

  3. گیوتین باعث ایجاد برش‌های دقیق با حداقل ایجاد دندانه در لبه برش و کیفیت بالای سطح لبه

  4. شیوه مقرون به صرفه و کم هزینه برای برش ورق