فایبر لیزر

تعداد زیادی از صنایع در سراسر جهان، چه در ابتدای کار و چه در آخر فرآیند کار، از نوع های مختلفی از فلز استفاده می‌کنند. این امر موجب شده است که به برش فلز نیاز پیدا کنند. برش فایبر لیزر یک روش بسیار خوب برای برش فلزات می باشد.

با ظهور تکنولوژی‌ فایبر که به صورت مناسبی فلزاتی همچون آهن، استیل، آلومینیوم و برنج را برش می‌دهد، تقاضا برای ساخت و تولید محصول‌های متنوعی افزایش پیدا کده است که در نتیجه، باعث کم شدن هزینه‌ها و حفظ بالاترین سطح ایمنی در این صنایع می گردد.

دستگاه فایبر لیزر در واقع یک ماشین است که با هدایت اشعه لیزر توسط فیبر نوری روی قطعه کار، عملیات ماشینکاری را انجام می دهد.

دستگاه لیزر فایبر در نوع ها و ابعاد مختلف ساخته می شود و به دو دسته دستگاه لیزر فایبر کنترل عددی و دستگاه لیزر فایبر دستی تقسیم می گردد.

دستگاه فایبر لیزر برای مواردی همچون برشکاری، حکاکی و زنگ زدایی به کار میرود. دستگاه های برش لیزر و حکاکی لیزر معمولاً از نوع کنترل عددی و دستگاه های زنگ زدایی از نوع دستی هستند.

فایبرلیزر

پر مصرف ترین دستگاه های لیزر، برش لیزری است که با ذوب کردن خطوط نازکی روی ورقه های فلزی انجام می شود. ضخامت خط های برش در برش فایبر لیزر معمولاً کمتر از 0.2 ضخامت ورق فلزی است.

دستگاه برش فایبر لیزر از چند قسمت اصلی تشکیل گردیده اند که شامل موارد زیر می شود:

  1. سیستم نوری ­(سورس لیزر، فیبر نوری انتقال لیزر و هد برش)
  2. سیستم الکترونیکی (کنترلر و درایور ها)
  3. سیستم مکانیکی (شاسی، ریل ها، رک و پینیون و موتورها)

مزایای دستگاه فایبر لیزر نسبت به دیگر دستگاه های برش چیست؟

  • سرعت برشکاری نسبت به دستگاه برش هواگاز –پلاسما چند برابر است.
  • عدم تغییر رنگ ورق فلزی (مخصوصا استیل)
  • گدازه ها به ورق نمیچسبند.
  • امکان کار با دستگاه در چند شیفت کاری با دارا بودن میز اضافه جهت کم کردن زمان آماده سازی
  • ایجاد زبری بسیار کم در مقایسه با پلاسما

نکات مهم دستگاه برش فلزات

برش فلزات توسط دستگاه لیزر، نوعی برش غیر‌ تماسی می باشد که بر اساس فرآیند تولید حرارت از گرمای کانونی و انرژی حرارتی تولید شده است توسط دستگاه لیزر، از دریچه‌ای باریک به هدف برش نشانه گرفته می شود که در نهایت قسمت مورد نظر را برش دهد.

اگر با روش های سنتی برش مقایسه کنیم، برش لیزری مزیت های زیادی دارد. انرژی متمرکز تولید شده توسط دستگاه لیزر و کنترل CNC این توانایی را دارد که مواد را با ضخامت های مختلف و اشکال پیچیده به دقت برش دهد.

دقت عالی

وقتی از دستگاه های برش فلزات استفاده می شود دقت و کیفیت لبه مواد برش خورده بهتر از مواردی است که با روش‌های سنتی برش داده می شوند. برش لیزری از یک پرتو کاملا متمرکز استفاده می کند که به عنوان یک منطقه متاثر از حرارت در طول فرآیند برش عمل می کند و آسیب حرارتی زیادی به سطح مجاور وارد نمی کند.

همچنین فرآیند برش با گاز فشار بالا بیشتر برای دقت عمل کمتر مناسب می باشد. پردازش دستگاه لیزر تمیزتر است و لبه های اشکال و طرح های پیچیده صاف تر می باشند.

دستگاه برش لیزری همچون فایبر لیزر دارای عملکرد کنترل عددی کامپیوتری است و فرآیند برش لیزری را می توان به طور خودکار با یک برنامه از پیش طراحی شده کنترل کرد.

بهبود ایمنی در محیط کار

اتفاقاتی که برای کارکنان و تجهیزات می افتد تأثیر بدی بر بهره‌وری و هزینه های عملیاتی شرکت می گذارد. کار پردازش و جابجایی مواد، از جمله برش، مناطقی هستند که این حوادث بیشتر در آن ها اتفاق می افتد.

ستفاده از فایبر لیزر برای برش حوادث را کم می کند. از آنجایی که این یک فرآیند غیر تماسی است، به این معنی است که دستگاه به طور فیزیکی مواد را پردازش نمیکند. علاوه بر این در هنگام برش نیازی به مداخله اپراتور در طول فرآیند برش لیزری نیست، به طوری که تمامی دستورات در داخل دستگاه مهر و موم شده حفظ می گردد. به طور کلی به استثنای کارهای بازرسی و نگهداری، برش لیزری نیازی به مداخله دستی ندارد.

افزایش انعطاف‌پذیری مواد

علاوه بر برش‌های هندسی پیچیده با دقت بالاتر، دستگاه برش لیزری فلزات به سازندگان این امکان را می دهد که بدون تغییرات مکانیکی، با استفاده از مواد بیشتر و طیف وسیع‌تری از ضخامت، برش را انجام دهند.

با استفاده از یک یاتاقان با سطوح خروجی، شدت و طول متفاوت، برش لیزری می تواند فلزات مختلف را برش دهد و اصلاحات ماشین مانند می تواند مواد با ضخامت های مختلف را به درستی برش دهد. قطعات CNC یکپارچه را می توان خودکار کرد تا عملکرد بصری بیشتری را ارائه دهد.